Angielski- dla księgowych i audytorów
Miejsce
Termin
Prowadzący
Czas trwania
Kod
Cena

Warszawa
2013-04-17 - 2013-06-24
Justyna Hadyniak, Agnieszka Kotwasińska
40 godzin
ANG130417
Cena 1400 PLN
Kontakt


Dział kursów
tel. 22 100 40 81


Wychodząc naprzeciw oczekiwań naszych potencjalnych Klientów, Polska Akademia Rachunkowości wspólnie ze swoim partnerem biznesowym szkołą językową Sympozjum (www.sympozjum.edu.pl) przygotowali wyjątkowo profesjonalne szkolenie zawodowe ANGIELSKI – dla księgowych i audytorów.

Nasze szkolenie jest odpowiedzią na poniższą Państwa potrzebę:
„Uczyłam/em się kilka lat Business English, znam podstawy, ale nie znam słownictwa specjalistycznego jakiego muszę używać podczas pracy w księgowości lub audycie. Obecnie coraz częściej muszę posługiwać się językiem obcym zarówno w pracy zawodowej jak również prywatnie (np. na forach specjalistycznych). Dodatkowo posiadam barierę językową w komunikacji się z obcokrajowcami (pisemną i ustną). Chciałabym/chciałbym zmienić tą sytuację i zapisać się na szkolenie językowe, aby komunikować się z większą pewnością siebie.”

Organizatorzy: Polska Akademia Rachunkowości S.A. i Szkoła Językowa Sympozjum

Cel kursu

Głównym celem szkolenia jest nauczyć Państwa wszystkiego co jest potrzebne, abyście mogli samodzielnie wykonać swoją pracę po angielsku.

Dla kogo adresowane jest szkolenie:

Szkolenie z zakresu języka angielskiego zostało specjalnie opracowane dla osób pracujących w księgowości oraz audytorów, znających język ogólny na poziomie średnio-zaawansowanym (pierwszy stopień szkolenia - znajomość języka angielskiego wg tabeli Rady Europy poziom A2-B1).

Korzyści z kursu:

Po ukończeniu szkolenia słuchacz będzie potrafił m.in.:
• komunikować się z większą pewnością siebie w sytuacjach biznesowych oraz na forach branżowych,
• samodzielnie wypełnić po angielsku szablon sprawozdania finansowego, bilansowego oraz rachunku zysków i strat,
• przetłumaczyć z angielskiego na polski terminy używane m.in. w bilansie i rachunku zysków i strat oraz zestawieniu przepływów pieniężnych,
• pisać proste e-maile, wykonywać nieskomplikowane telefony z użyciem wszystkich terminów branżowych.

Opieka metodyczna i programowa nad szkoleniem- Patrick Trompiz
Współwłaściciel Sympozjum, absolwent Uniwersytetu Oksfordu, UK, autor wielu specjalistycznych szkoleń/kursów angielski dla firm m. in. dla osób pracujących w księgowości, prawników, audytorów oraz finansistów. Redaktor wielu szkoleń / kursów w tym m.in. szkolenia dla księgowych i audytorów.

Materiały na kursie:

Każdy uczestnik otrzymuje materiały autorskie, które są dwujęzyczne.

Szczegółowy przykład kursu

Czy wiedziałaś / wiedziałeś, że słowo „credit” ma kilka kluczowych znaczeń księgowych lub finansowych ? Niektóre z nich są przeciwieństwem.
Dla osób, które jeszcze zastanawiają się nad udziałem w kursie udostępniamy przykładowe materiały szkoleniowe dla osób pracujących w księgowości:
- wybrany fragment z podręcznika szkoleniowego - Angielski dla księgowych i audytorów
- próbka materiału szkoleniowego dla księgowych na mp3 oraz fragment ćwiczeń

Nabór uczestników

Przed kursem uczestnicy wypełniają test, na podstawie którego określany jest poziom poszczególnych kompetencji językowych oraz określany jest indywidualny program nauczania oraz dopasowanie do odpowiedniej grupy.
Osoby zainteresowane kursem mają możliwość uczestniczenia w próbnej lekcji wprowadzającej.

Dodatkowe informacje o szkoleniu:

Mamy również w naszej ofercie szkolenia ANGIELSKI – dla księgowych i audytorów na wyższym poziomie zaawansowania zarówno tematycznym jak i poziomu znajomości języka angielskiego (drugiego stopnia - znajomość języka wg tabeli Rady Europy poziom B1-B2 i trzeciego stopnia - wg tabeli Rady Europy poziom C1-C2). Jeżeli są Państwo zainteresowani szkoleniem na wyższym poziomie zaawansowania, prosimy o kontakt w tej sprawie z doradcą szkoleniowym z Polskiej Akademii Rachunkowości. Chętnie odpowiemy na każde Państwa pytanie.

*Organizatorzy szkolenia zastrzegają , ze prowadzący szkolenie mogą ulec zmianie. Nowi wyznaczeni prowadzący będą posiadali równie wysokie kwalifikacje zawodowe

W pierwszej części szkolenia Angielski dla księgowych i audytorów trwającym 40 lekcji po 45 minut, Sympozjum w  bardzo praktyczny sposób wprowadza uczestników w poniższe zagadnienia w kontekście stosowania języka angielskiego podczas pracy w księgowości lub audycie

  • Podstawowe pojęć: aktywa, zobowiązania, kapitał.
  • Podstawowe zasady rachunkowości: zasada podwójnego zapisu, zasada wykorzystania miernika pieniężnego, zasada jednostki, zasada kontynuacji działania, zasada kosztu.
  • Bilans: aktywa obrotowe, aktywa trwałe, zobowiązania krótkoterminowe i długoterminowe, kapitał.

Kolejne części szkolenia Angielski dla księgowych i audytorów  (trwające  40 lekcji  po 45 minut) zawierają kontynuację zagadnień dotyczących m.in.: sprawozdania finansowego oraz ćwiczeń w zakresie posługiwania się wszystkimi  umiejętnościami językowymi potrzebnymi uczestnikom do wykonania swojej pracy po angielsku. Rozwijane umiejętności podczas szkolenia:  wymowy (telefony, prezentacje), słuchania, pisania (sporządzania elementów wchodzących w skład sprawozdania finansowego, emaile), czytania, analizy.

Skrótowe streszczenia tematyki księgowej w drugiej części szkolenia, gdzie zajmujemy się kolejnymi elementami sprowadzania finansowego:

  • Rachunek zysków i strat, zasada realizacji, zasada ostrożnej wyceny, zasada współmierności przychodów i kosztów.
  • Zestawienie na temat przepływów gotówkowych.

Następne etapy programu Sympozjum Angielski dla księgowych i audytorów poruszają coraz trudniejsze zadania językowe i zawodowe. Zadania w zajęciach często stymulują rzeczywiste sytuacje w firmie angielskojęzycznej, w tym najtrudniejsze zadania zawodowe i językowe  takie jak. np.: prezentacje usług, spotkania z klientem niezadowolonym, telekonferencja z księgowymi/audytorami z różnych krajów


Justyna Hadyniak
Lektor z wieloletnim doświadczeniem w zakresie nauki języka angielskiego ogólnego jak i specjalistycznego. Napisała pracę magisterską na temat innowacji metodyczne używane w Sympozjum. Przeprowadziła wiele szkoleń zakresu angielski dla firm / kursów otwartych specjalistycznych dla osób prywatnych, znanych firm polskich i międzynarodowych koncernów, w tym szkoleń dla specjalistów z księgowości, audytorów jak też dla doradców podatkowych. Senior Teacher Coordinator w SympozjumAgnieszka Kotwasińska
Lektor języka angielskiego, Senior Teacher (metodyk) w Sympozjum. Pracownik naukowy – obecnie pisze pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim z anglistyki na temat współczesnej kultury amerykańskiej. Posiada ponad 6 letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego pracowników największych firm w kraju. Przeprowadziła wiele szkoleń z zakresu angielski dla firm / kursów otwartych specjalistycznych, w tym szkoleń dla specjalistów z księgowości i audytorów.
Daty zajęć
poniedziałki i środy w godzinach 17.30-19.00
17,22,24,29,30 kwiecień 2013
6,8,13,15,20,22,27,29 maj 2013
3,5,10,12,17,19,24 czerwiec 2013
Regulamin
Inne terminy tego kursu:


    Aktualnie brak innej ofery
Pozostałe kursy
z kategorii Samodzielny księgowy - Warszawa


    Aktualnie brak innej ofery
Kontakt

Dane kontaktowe znajdują się na stronie internetowej Akademii Rachunkowości Compartners.
® 2012 Copyright by Polska Akademia Rachunkowości SA. All rights reserved - wszelkie prawa zastrzeżone.